localization service

İşinizi Yerelleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İşinizi Yerelleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Doğru Marka Tanımlaması ve Konumlandırma

Yerelleştirme, bir şirketin yeni pazar arayışının yerel operasyonlara dönüşmesinde çok önemli ve mutlaka doğru planlanması gereken bir araçtır. Özellikle temel pazarlama prensipleri açısından, yerelleştirilecek markanın ya da bir şirketinin, yeni pazarın dinamiklerini kavrıyor olması çok önemli bir yer tutar.

Detayına Bak

En Popüler 5 Arap Youtube Kanalı

Bu yazıda En Popüler 5 Arap Youtube Kanalı’nı inceliyoruz.

YouTube yeteneklerini göstermek isteyenler için büyük olanaklar sağlayan bir platform. İnsanların ağırlıklı olarak evde zaman geçirdiği Arap dünyasında YouTube’un popülerliği de bu yüzden hiç şaşırtıcı değil. YouTube dijital pazarlamacılar için MENA Bölgesi’nde en önemli mecralardan bir tanesi. MENA bölgesinde ağırlıklı olarak mobil araçlardan  izlenen bu kanallar, milyonlarca takipçiye sahip. Youtube Arapça konuşulan bölgedeki ilgi alanları ve kültürel özellikler hakkında da ipuçları veriyor.

Detayına Bak

MENA Bölgesi'nde E-Ticaret yapaken dikkat edilmesi gerekenler

MENA Bölgesi’nde E-Ticaret: MENA101

İnternetin reklamcılık, servis , e-ticaret ve pazarlama gibi alanlarda penetrasyonun istenilen düzeye gelmesiyle beraber tüketicilerin ürün ve servislere hem yerel hem de global bağlamda erişimi kolaylaştı. İnternetin bu hızlı gelişimi tüketicilerin ürün ve servislere “daha hızlı” ve daha az eforla ulaşmasını sağlıyor. Dijitalleşmenin belirgin artışı insanların web’i kullanma biçimini değiştiriyor. MENA Bölgesi’nde e-ticaret ve tüketici davranışları da kültürel ve diline özgü dinamikleriyle  bu dijital evrimde değişiklik göstermiştir.

Detayına Bak

Arabic Speaking Population

Arapça Konuşulan Ülkeler

Bir Dünya Dili Olarak Arapça

Arapça günümüzün en çok konuşulan dillerinin başında gelmektedir. Sami dilleri arasında bulunan Arapça, aynı zaman Kur’an’ın yazıldığı dil olmasından dolayı, yabancı ama dindar olan insanları da bu kutsal dili anlamaya ve öğrenmeye teşvik etmektedir. Arapça konuşulan ülkeler coğrafi olarak Körfez, Kuzey Afrika’da bulunmaktadır.

Detayına Bak