Amazon’da Nasıl Satış Yapılır, Gerekli Belgeler Nelerdir?

Toplam satış hacmi ve piyasa değeri bakımından Dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Amazon, ABD’de kurulmuştur. Avrupa, Asya, Amerika kıtalarında toplam 16 ülkede yerel sürümü olan Amazon, Eylül 2018’de 1 Trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmış, aynı ay Türkiye sürümünü de kullanıma açmıştır. Giderek büyüyen Amazon’un pazar hacminden ve bilinirliliğinden faydalanmak isteyen Türk firmalar ve şahıslar için Amazon’da mağaza açmak ve satış yapmak için takip etmeleri gereken aşamaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Detayına Bak

E-Ticaret Sitesi Lokalizasyonu – Hangi Diller Tercih Edilmeli?

İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber ticaret de online ortama taşındı. Bugün, dünya e-ticaret hacmi 1,6 trilyon dolar değerinde. Ürün ve hizmetlerini farklı ülkelerdeki potansiyel müşterileriyle buluşturmayı hedefleyenlerin globalleşme yolculuklarında karşılaştıkları zorluklardan ilki hedef kitlelerine erişmek; ikincisi ise bu hedef kitlenin satın almasını sağlamak. Bu iki zorluğun aşılmasında kritik nokta ise eticaret sitesi lokalizasyonu.

Detayına Bak

Paraphrase Nedir?

Paraphrase nedir?

Paraphrase, okuduğunuz ya da öğrendiğiniz bir bilgiyi, anlamı bozmadan, kendi kelimelerinizi kullanarak tekrar yazma ya da anlatmadır. Bu anlatımı yaparken amacınızın, okuyucuya konuyu tam olarak anladığınızı ve doğru aktarıyor olduğunuzu hissettirmek önemlidir.

Detayına Bak

Uygulamanız Yerelleştirmeye Hazır mı?

Mobil uygulama yerelleştirmesi, uygulama geliştiricilerin küçük yatırımlarla potansiyel kullanıcı sayılarını katlayabileceklerini fark etmeleriyle birlikte giderek daha da popülerleşiyor. Peki tüm uygulamalar, çoğu durumda akıllıca bir tercih olan yerelleştirmeye hazır mı? Gelin, yerelleştirme deneyiminizi, mümkün olduğunca hızlı ve sancısız bir şekilde gerçekleştirmek için ihtiyacınız olanlara göz atalım.

Detayına Bak

Proofreading Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda “Proofreading nedir?” ve ” Proofreading nasıl yapılır?” başlıkları üzerinde duracağız. Proofreading: Düzeltme, dilbilgisi, stil ve yazım hatalarını bulmak ve düzeltmek için metninizi dikkatle incelemeniz anlamına gelir. Proofreading yapmak oldukça dikkat gerektiren ciddi bir iştir. Doğru bir şekilde Proofreading  yapabilmeniz için aşağıda bazı ipuçlarına yer verilmiştir.

Detayına Bak

Apostil Nedir?

Apostil, bir ülkede düzenlenen bir belgenin başka bir ülkede geçerliliğinin yani yasal gerçekliğinin olmasını sağlayan bir onaydır. Apostil kuralları 6 Ekim 1961 yılında Lahey Anlaşması’nda belirlenmiştir.

Detayına Bak

Nasıl Tercüman Olunur?

Yabancı dil bilen herkesin tercümanlık yapabilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Tercüman olabilmek için gerekli olan ilk şart  tercüme edilecek dilin dil bilgisi kurallarına hakim olunmalıdır. Aynı zamanda çevirisi yapılacak olan dil hakkında çok geniş bir kelime dağarcığına da sahip olunması gerekmektedir. Detayına Bak

localization service

İşinizi Yerelleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İşinizi Yerelleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Doğru Marka Tanımlaması ve Konumlandırma

Yerelleştirme, bir şirketin yeni pazar arayışının yerel operasyonlara dönüşmesinde çok önemli ve mutlaka doğru planlanması gereken bir araçtır. Özellikle temel pazarlama prensipleri açısından, yerelleştirilecek markanın ya da bir şirketinin, yeni pazarın dinamiklerini kavrıyor olması çok önemli bir yer tutar.

Detayına Bak

En Popüler 5 Arap Youtube Kanalı

Bu yazıda En Popüler 5 Arap Youtube Kanalı’nı inceliyoruz.

YouTube yeteneklerini göstermek isteyenler için büyük olanaklar sağlayan bir platform. İnsanların ağırlıklı olarak evde zaman geçirdiği Arap dünyasında YouTube’un popülerliği de bu yüzden hiç şaşırtıcı değil. YouTube dijital pazarlamacılar için MENA Bölgesi’nde en önemli mecralardan bir tanesi. MENA bölgesinde ağırlıklı olarak mobil araçlardan  izlenen bu kanallar, milyonlarca takipçiye sahip. Youtube Arapça konuşulan bölgedeki ilgi alanları ve kültürel özellikler hakkında da ipuçları veriyor.

Detayına Bak

  • 1
  • 2